Modificarea limbii :

Farmaciile care doresc să își depoziteze medicamentele într-un mod deosebit de economisitor de spațiu sunt cel mai bine sfătuite să contacteze Gollmann Kommissioniersysteme GmbH din Halle (Saale). Compania utilizează sistemul de dulapuri cu sertare pentru a stoca eficient până la 60 000 de unități de ambalare într-un spațiu mic și pentru a le ridica complet automat. Compania colaborează cu succes cu noi de mai bine de zece ani pentru a selecta și optimiza lanțul de cabluri și energie în mișcare.
"Până în prezent, am instalat peste 20.000 de lanțuri energetice în sistemele noastre de preluare a comenzilor din întreaga lume, iar acestea funcționează foarte fiabil, fără defecțiuni sau întreținere."
Sven Ronneberger, director tehnic la Gollmann Kommissioniersysteme GmbH
Principiul inovator al dulapului cu role al sistemelor de preluare a comenzilor a trezit acum interes dincolo de industria farmaceutică. Sven Ronneberger: "Planificăm din ce în ce mai des sisteme pentru aplicații complet diferite - de exemplu, pentru gestionarea a zeci de mii de mostre la un producător de amestecuri de condimente pentru industria de catering." Într-un alt caz, o companie de prelucrare a metalelor stochează scule scumpe de strunjire și frezare într-un distribuitor automat Gollmann. În cazul în care o unealtă este uzată, lucrătorul - cu condiția să aibă autorizație de utilizator - aduce o unealtă de schimb, iar compania poate ține cu ușurință evidența duratei de viață a uneltelor. O aplicație complet nouă și mai degrabă exotică este cea a magazinelor pop-up, care sunt instalate în centrele comerciale, de exemplu, și utilizate ca puncte de vânzare temporare, atractive și care economisesc spațiu. Nu numai designerii Gollmann, ci și departamentul de vânzări nu sunt în pană de idei. În igus®, compania a găsit un partener la fel de agil pentru alimentarea mobilă cu energie și semnal.
În persoana:
Luni - Vineri de la 7 am la 8 pm.
Sâmbata de la 8 am la 12 pm.
Online:
24h